Rūpes par vidi

Damixa savā darbībā rūpējas par vidi. Zaļā uzņēmējdarbība ir modē, bet Damixa uztur zaļo filosofiju, sekojot savām tradīcijām. Tieši tāpēc Damixa jo īpaši piedomā pie ūdens taupīšanas, veidojot savu izstrādājumu dizainu.


Ūdens ir saudzējams resurss. Zemes apdzīvotība pēdējā gadsimta laikā ir trīskāršojusies, kamēr ūdens patēriņš ir palielinājies septiņas reizes. Mums ir jātaupa šie dārgie un vērtīgie ūdens pilieni. Daudzie Damixa modeļi ir pielāgojami un atbilst ūdens taupīšanas uzstādījumiem.

„Visa māksla slēpjas tajā, ka ir jārada patiešām izcils izstrādājums, kas klientiem nodrošinās teicamas izmantošanas iespējas, vienlaikus samazinot ūdens patēriņu par 25-30%,” skaidro Claus Rosager Nielsen, izpētes un attīstības nodaļas viceprezidents.


Gadu gaitā uzņēmums Damixa ir pierādījis, ka tas ir iespējams. Tajā pat laikā visus Damixa modeļus ir iespējams lietot ar 100% jaudu. Damixa jaucējkrānos izmantoto dabas saudzēšanas elementu rezultātā mājsaimniecībā gada laikā tiek ietaupīti tūkstošiem litru ūdens. Tas ir jūtams katrā ģimenē un ietekmē arī sabiedrību un dabu, ja daudzi iedzīvotāji vienā rajonā izlemj taupīt ūdeni.


Vides filosofija


Damixa attieksme pret dabu ir izteikta tās vides politikā, kas ir ikvienas uzņēmuma darbības pamatā.


„Papildus ūdens taupīšanai mēs arī koncentrējamies uz pārstrādājamiem materiāliem, lai ietaupītu enerģiju ražošanas procesos. Mēs dodam priekšroku piegādātājiem, kas var pierādīt izmantotos vides aizsardzības pasākumus savā darbībā, un mēs cenšamies veicināt vides aizsardzību paši savu darbinieku vidū,” atklāj izpilddirektors Ole Sander. „Savu izstrādājumu radīšanas procesā mēs domājam par vidi un izmantojam materiālus atkārtoti. Tas attiecas arī uz esošo izstrādājumu izvērtēšanu un jauno izstrādājumu izveidi, domājot par to dzīves ciklu. Mēs visi esam atbildīgi par vidi," skaidro Ole Sander.


Vides saudzēšana spēlē galveno lomu uzņēmuma Damixa darbībā. „Lietām ir jādarbojas sintēzē. Mums ir jāizrāda rūpes par vidi, paralēli koncentrējoties arī uz izcilu dizainu, funkcionalitāti un nepārspējamu kvalitāti. Mēs vēlētos klientiem visā pasaulē nodrošināt izcilas lietošanas iespējas vairāku gadu garumā — arī tad, kad viņiem ir jāaizstāj Damixa izstrādājumi, saglabājot atbildību pret vidi,” sakaOle Sander.